Dovolená Chorvatsko

Chorvatsko

Poznejte okouzlující přírodní scenérii, jež byla zachycena legendárními filmy o apačském náčelníkovi Vinnetouovi. Nenechte si ujít (tak lehce dosažitelné) koupání u moře. Očima ochutnávejte bohatou historii země a ústy spatřujte místní vína a lahůdky.

Na této stránce naleznete řadu možných zájezdů. Udělejte si kafíčko či čajíček a v klidu si proberte nabídku zájezdů – čas je váš a Chorvatsko vám neuteče.

Hlavní město: Záhřeb
Měna: kuna
Úřední jazyk: chorvatština
Časové pásmo: +1
Víza nejsou potřeba, je-li délka vašeho pobytu kratší 3 měsíců.

Historické památky, zajímavá místa, tipy na výlety

Záhřeb
Hlavní město Chorvatska a jedna ze zastávek cesty k moři má téměř 800 tisíc obyvatel. Než radostně vlezete do plavek a už z dáli skočíte do moře, mělo by se stát město vaší okouzlující procházkou. Můžete navštívit kostel sv. Marka, který má sice zanedbaný zevnějšek, ale vnitřek září sochami Ivana Mestroviče a dalšími ozdobami. Nedaleko v pohoří se skrývá hrad Medvedgrad, který je dostupný i autem.

Istrie
Je největším poloostrovem Jadranu a zároveň jednou z nejnavštěvovanější lokalit Chorvatska - díky krásnému pobřeží, nádherné přírodě a nespočtu historických měst a vesnic.

Opatia
- Turistické letovisko, které se pyšní titulem – klimatické lázně (jelikož zdejší vzduch obsahuje částečky nasycené solí).

Novigrad
- V tomto městečku neváhejte navštívit nějakou z mnoha cukráren, restaurací či kaváren, kde mimo jiné můžete ochutnat místní vína. Městečko má svůj středověký architektonický ráz s antickými památkami.

Poreč
Historické město a velká turistická destinace – vhodná kombinace, která nabízí odpočinek a koupání u moře i zajímavá místa - Eufrasiovu baziliku, palác Sinčič nebo nedaleký ostrůvek Sv. Nikoly.

Umag
- Historické městečko vlastní přístav, odkud se vyvážel a stále vyváží největší díl istrijských vín.

Pula
- Město s 60 tisíci obyvateli se pyšní především pamětihodnostmi z dob Říma - Římský amfiteátr, Fórum, Římské hradby a Augustův chrám.

Ostrovy Jaderského moře

Ostrov Rab
- Ostrov bohatý na historii (především ve stejnojmenném městě) i na přírodní krásu, kterou naleznete v přírodním parku Komrčar.

Ostrov Cres
- V městečku Cres se dodnes dochovalo středověké opevnění se dvěma branami. Zajímavá je vesnice Lubenice, kde na zhruba 30 obyvatel připadá 5 kostelů.

Ostrov Krk
- Ostrov plný přístavů, pláží a hotelů nabízí ochutnávky vín, potápění a okouzlující pamětihodnosti.

Ostrov Brač
- Je ostrov méně známý dějinami, načež je známý pláží Zlatni rat, kam jezdí tisíce turistů, a možností krásného potápění.

Ostrov Hvar
- Slunečný ostrov s čistým a průzračným mořem je vhodný na potápění, koupání a výlety do různých městeček a vesnic za převážně kamennými pamětihodnostmi.

Zadar
Třetí největší město Chorvatska se nalézá v severní Dalmácii. Staré město je obklopeno částečně hradbami a má tři významné kostely – kostel sv. Šimona, kostel sv. Donáta a kostel sv. Františka.

Split
Se jménem tohoto města bychom měli mít spojený Diokleciánův palác. Palác pojímá katedrálu sv. Dominia (původně Diokleciánovo mauzoleum), zvonici, u které můžete navštívit její vrchol, a náměstí.

Trogir
Město střední Dalmácie je významné především svou katedrálou sv. Vavřince, která se začala stavět ve 13. století a byla dokončena až v 15. století, a tak se do stavby promítly dva architektonické směry - renesance a gotika.

Makarská
Dalším turistickým centrem je Makarská, ze které můžete vyjet a najít si nějakou klidnou zátoku k ležení a koupání.

Dubrovník
Město jižní Dalmácie bylo po 4 staletí svobodnou městskou republikou. Mohutné hradby, které můžete projít, dodnes obepínající historické město patří mezi nejkrásnější hradby světa. Přesvědčte se sami!

Národní parky

Chorvatsko má několik národních parků, které chrání krásu místní přírodní scenérie. Jsou jimi: NP Brijuni, NP Kornati, NP Krka, NP Mljet, NP Paklenica, NP Plitvická jezera, NP Risnjak a NP Severní Velebit.Vyhledat zájezd


Nezapomeňte si na dovolenou koupit slušivé plavky! Na portále o plavkách Plavky.biz najdete nejlepší značky a eshopy.