Dovolená Mauritius

Mauritius

− okouzlující země uprostřed Indického oceánu

Jak na Mauritius

Kvůli vzdálenosti Mauritia od naší republiky je snad jediným, běžně využívaným typem dopravy cesta letadlem. Jelikož je tato exotická destinace turisty vyhledávána oproti blíže se nacházejícím místům, hlavně kvůli finanční zátěži, poněkud méně, jsou lety pořádány především z Vídně, Frankfurtu či ze Ženevy. V případě odletu z Prahy je proto důležité počítat minimálně s mezipřistáním na některém z těchto letišť.

Aerolinie, u nichž můžete letenky hledat, jsou především společnosti Air Mauritius, Air Austral, British Airways, Air France, Austrian Airlines nebo Air Madagascar. Všechny firmy však své letové plány neustále obměňují, je proto možné, že za nějaký čas mohou být tyto informace poněkud nepřesné.

Pokud se nechcete zatěžovat zařizováním všech formalit, dopravy, ubytování a tak podobně, pak využijte nabídky nějaké z cestovních kanceláří. Téměř všechny zabývající se exotičtějšími destinacemi mají Mauritius ve své nabídce.

Doprava po Mauritiu

Možností, jak se po ostrově pohybovat, je několik. Asi nejideálnější je možnost vypůjčit si auto v některé z půjčoven. Ty jsou poměrně hojné a nacházejí se především ve větších městech. Nabídka aut je přiměřená poptávce, ale někdy je lepší zvážit objednávku předem, jelikož při větší koncentraci turistů bývají auta rychle pryč. Hodí se také připomenout, že k řízení je potřeba mít mezinárodní řidičský průkaz. Jako malý zůstatek z historie zde zůstala jízda v levém pruhu.

Další oblíbeným typem dopravy je cesta taxíkem. Ty se nacházejí ve větších městech, přičemž větší hotely většinou vlastní několik svých vozů. Cena častokrát není pevně dána, je tudíž na schopnostech člověka, jak se s řidičem dokáže domluvit. Výsledek nakonec závisí především na kvalitě vozu, délky trasy a počtu cestujících.

Pro ty, kteří raději něco ušetři, jsou nejideálnějším dopravním prostředkem autobusy. Je pravda, že častokrát jsou staršího data výroby a kolikrát jsou hodně plné, na druhou stranu jsou ale nejlevnější ze všech zmíněných prostředků. Frekvence spojů je ve větších oblastech kvalitní, v těch méně obydlených již méně, avšak stále dostačuje.

Na menší vzdálenosti lze samozřejmě využít i jízdy na kole, které vám zde rádi a levně půjčí, nebo jít pěšky. Místní život tak poznáte nejlépe!

Finance

Peníze na Mauritiu jsou takzvané rupee, tedy rupie, jež se skládají ze sta centů. Zkratkou měny je značka MUR. Aktuálně se kurz pohybuje kolem šedesáti korun českých za sto místních rupií. Peníze si lze vyměnit v některé z místních směnáren, případně si je vybrat z kreditní karty, kdy je vám částka přepočítána z aktuálního kurzu banky. Kreditní karty jsou akceptovány především od firem VISA, MasterCard, případně American Express.

Jednotlivé ceny v obchodech jsou samozřejmě různé. Prakticky však platí, že je zde poměrně stejně draho jako u nás.

Zajímavá místa, atrakce

Na Mauritiu existuje několik míst, jejichž návštěvu si nemohou turisté nechat ujít. Jedním z nich je Trou aux Biches, kde se nachází místní nejstarší hinduistický chrám, ale také akvárium s mnoha druhy mořských živočichů.

Centrem celého Mauritia je Port Louis (hlavní město). Svou čtvrť zde mají snad všechny kultury, od křesťanské až po kreolskou. Asi nejoblíbenějším místem je však muzeum Blue Penny, kde se nachází nejvzácnější známky na světě – takzvaný červený a modrý mauritius.

Oblíbeným místem je i oblast Grand Baie. Zde se nachází rezervace, kde si mohou návštěvníci prohlédnout nedotčenou místní přírodu – ať už rostliny nebo zvířata. Podobného rázu je i park Black River Gorges, jenž je oblíben jako vhodné místo pro trek a pěší turistiku. Příroda zde ukazuje svou podobu od suchých plání až po zelené vrcholky a nádherné vodopády.

Turistickou atrakcí je taktéž farma krokodýlů La Vanille, případně jezero u Grand Bassin, jež se utvořilo v sopečném kráteru. Dnes se jedná o poutní místo hinduistů, kteří zde uctívají své bohy.

Obecně

Mauritius je ostrovní stát, jenž se nachází v Indickém oceánu nedaleko Madagaskaru. Celkově je tvořen dvěma většími a dalšími několika malými ostrovy. Celková rozloha ve výsledku činí 2040 km², kde žije přibližně milion a čtvrt obyvatel. Hlavním městem je Port Louis.

Používanými jazyky jsou angličtina, francouzština, kreolština a hindština. Mezi církvemi vévodí křesťanství a hinduismus.Vyhledat zájezd