Dovolená Tunisko

Tunisko

Navštivte místa, odkud vzešel proslulý Hanibal. Vstupte na horký písek pouště Sahary, kde oči můžete zchladit pohledem na zelené oázy. Dopřejte si luxusu na plážích, kterého se vám dostane od slunce a slané lázně - jménem Středozemní moře.

Na této stránce naleznete řadu možných zájezdů. Udělejte si kafíčko či čajíček a v klidu si proberte nabídku zájezdů – čas je váš a Tunisko vám neuteče.

Hlavní město: Tunis
Měna: tuniský dinár (je zakázáno dinár vyvážet ze země)
Úřední jazyk: arabština
Časové pásmo: +1
Víza nejsou potřeba, je-li délka vašeho pobytu kratší 3 měsíců.

Historické památky, zajímavá místa, tipy na výlety

Tunis
Hlavní město Tuniska má něco přes 700 tisíc obyvatel. Dělí se na staré město – Medina a město nové, poznamenáno (kladně) ještě nedávnou okupací Francie.

mešita Zitouna
- Též známá jako Olivovníková mešita byla postavena v 8. století.

muzeum Bardo
- Antické a punské exponáty poukazují na bohatou historii Tuniska.

Sidi Bou Saïd
- Umělecké předměstí hlavního města vystavěno na skále je proslulé bělostnými zdmi domků, modrými dveřmi a tepanými mřížemi v oknech.

Kartágo
- Historicky známé město, z něhož se dochovalo pouze „Římské Kartágo“, je dalším předměstím hlavního města. Z původního „Punského Kartága“ se dochovalo pouze staré obětiště (nalezeno na 50 000 uren) a punská čtvrť. Po Římanech se dochovali následující památky: chrám sv. Cypriána, divadlo, Antoniovy lázně a římské vily.

Tabarka
Letovisko ležící na severu Tuniska je vhodné pro klidný pobyt a pro amatérské potápění.

Kairouan
Je 4. nejposvátnější muslimské město na světě.

Sidi Okba
- Velikostí honosící se mešita byla postavena roku 672, avšak byla několikrát zničena a znovu-postavena.

mešita Tří bran

Bir Barounova studna
- Mystická studna, která má posvátnou vodu s magicky léčivými účinky.

El Djem
Naleznete zde zachovalé koloseum, které bylo postaveno v 2. století n.l. Až 40 tisíc diváků se sem mohlo vejít a sledovat krveprolití gladiátorů.

Djerba
Ostrov (a zároveň Čechy nejnavštěvovanější lokalita) je proslulý svou hrnčířskou činností. Je propojen takzvanou Římskou cestou (Římané nechali nasypat do moře tuny písku, aby ostrov spojili s pevninou) nebo je možno se dostat na ostrov trajektem.

Zarzis
Klidné a čisté letovisko s krásnými plážemi a živým trhem.

Matmata
Matmatu „chtě nechtě“ plnými doušky hltaly a sledovaly s napětím miliony lidí. Natáčely se tu totiž Hvězdné války. Osobní návštěvou můžete být uchváceni berberskými obydlími. Je to v podstatě kopec a do něj vytesány jednotlivé bytečky.

Oázy

Degache
- Do této oázy se většinou dostanete z městečka Tozeuru. Máte-li už oči znavené neustálým pohledem na samý písek, bude pro vás tato oáza skládající se především z banánovníků příjemným odpočinkem.

Mides
- Horská oáza má mimo své zeleně i úzkou rokli, která zde byla prohloubena dávnými častými dešti.

Chebika
- Rozsáhlá a trochu náročnější horská oáza stojí za námahu.

Tamerza
- Třetí horskou oázou je Tamerza, která nabízí menší vodopád padající do jezírka.

Rady, tipy a doporučení

- nepijte vodu přímo z kohoutku, kupujte si raději pitnou vodu – ušetří vám to hodně nepříjemností (průjmové onemocnění), tzn. vynechávat pokud možno i kostky ledu v tekutinách - uplatňujte smlouvání, nenechte si vnutit první částku navrženou obchodníkem – vy jste „pán“/“paní“ – cena zpravidla padá o polovinu až o třetinu (záleží na vašem umu a hereckém výkonu) - při vstupu na posvátnější místa mějte zakryté alespoň ramena a nohy až po kolenaVyhledat zájezd